Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Veselības ministrija svētkos aicina atturēties no alkohola lietošanas

2007-12-28

Veselības ministrija aicina izvairīties no pārmērīgas alkohola lietošanas svētku laikā, lai nenodarītu ļaunumu savai un savu tuvinieku veselībai. Samazinot izdzertā alkohola daudzumu vai nelietojot to vispār, uzlabosies veselība un pašsajūta, kas izpaudīsies kā labāks miegs, zemāks asinsspiediens, augstākas darbaspējas, lielāka pretestība infekcijas slimībām, retāki kuņģa – zarnu trakta traucējumi, kvalitatīvākas dzimumattiecības. Jāatceras arī, ka alkoholiskie dzērieni satur daudz kaloriju un izvairoties no to lietošanas, samazināsies liekais svars. Vecākiem savukārt jāseko, lai bērniem svētkos nebūtu iespēja lietot alkoholiskos dzērienus ne tikai ģimenē, bet arī viesojoties pie draugiem. Atgādinām, ka uz bērna organismu alkohols var atstāt sevišķi kaitīgu ietekmi, kā arī agrīna alkohola lietošana var radīt spēcīgu alkohola atkarību. Alkohola reibumā katru gadu pieaug izraisīto ceļa satiksmes negadījumu skaits, kā arī  traumas, tajā skaitā tās, kas rodas atverot gāzēto alkoholisko dzērienu pudeles. To visu var novērst, ja atbildīgi izturēsieties pret savu veselību.

Veselības ministrija iesaka alkoholisko dzērienu vietā lietot kvasu, minerālūdeni, zāļu tējas, svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas un izmantot brīvdienas kopīgiem ģimenes izbraucieniem dabā! Svētkos ierastās sēdēšanas pie galda un ēšanas vietā labāk doties garākās pastaigās pa parkiem, laukiem un mežiem, bet Jaungada naktī rast līksmību dziesmās, dejās un rotaļās arī bez alkohola lietošanas.
 
Izturēsimies pret  savu veselību saudzīgi arī svētkos, lai pēcsvētku dienās nebūtu jāgriežas pie ģimenes ārsta un  jālieto zāles.

Pēdējās ziņas

2007-12-28 Kultūras centrs K@2 ar Liepājs domi tiesāsies par ēkas privatizāciju Karostā
2007-12-28 Jauna zemo cenu aviokompānija uzsāks reisus no lidostas "Rīga"
2007-12-28 Lai svētku salūts un šampanieša korķis nesabojā svētkus!
2007-12-28 Izstāde "Spilgts. Sens. Silts" Jelgavas kultūras namā
2007-12-27 Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs sāk izsniegt
2007-12-27 "LatCharter", iespējams, sāks regulāros lidojumus no Rīgas
2007-12-27 No 21. decembra visām tūristu mītnēm jāpieņem tūristu deklarācijas
2007-12-27 Jūgendstila tramvajs pirmajā sezonā pārvadājis 3249 pasažierus
2007-12-27 Aug ceļotāju interese par ceļojumiem uz Kanādu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski