Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

PA padome kārtējo reizi atliek sanatorijas "Ķemeri" jautājuma vērtēšanu

2007-12-17

Padomes sēdes daļa, kurā skatīja "Ķemeri" jautājumu, tika izziņota par slēgtu, un mediju pārstāvji tajā piedalīties nevarēja.

PA padome nolēma atlikt jautājuma izskatīšanu uz nākamo padomes sēdi, lai saņemtu papildu skaidrojumus no SIA "Ominasis Latvia" par sanatorijā "Ķemeri" ieguldīto investīciju apjomu, aģentūru LETA informēja PA sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Frīdenšteina-Brīdiņa.

Nākamā PA padomes sēde notiks nākamgad.

Jau ziņots, ka 19.septembrī PA saņēmusi SIA "NCC Konstrukcija" - privatizētā valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" galvenā būvuzņēmēja - vēstuli ar informāciju, ka SIA "NCC Konstrukcija" aptur visa veida būvdarbus sanatorijā "Ķemeri".

Pamatojoties uz "NCC Konstrukcija" iesniegumu par būvdarbu pārtraukšanu, Jūrmalas pilsētas Būvvalde apturējusi 2003.gada 6.martā izdotās būvatļaujas darbību līdz būvatļaujas pārreģistrācijas brīdim vai līdz brīdim, kad "NCC Konstrukcija" atsāks būvdarbus sanatorijā "Ķemeri".

Patlaban sanatorijas "Ķemeri" apsardzi nodrošina "Ominasis Latvia".

Līdz šā gada 7.novembrim būvatļaujas darbība nav atjaunota. Objektā tiekot veikti konservācijas darbi - ēkas apkures būvprojektā paredzēto darbu beigšana, tranšejas aizbēršana pie ārējās dārza terases pamatiem, bojāto stikla pakešu nomaiņa ēkas piektajā stāvā, pagrabstāva ārējo durvju papildu siltināšana un griestu siltumizolācijas atjaunošana pēc apkures cauruļvadu montāžas ēkas piektajā stāvā, liecina PA informācija.

LETA jau ziņoja, ka Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) apsekošanas laikā konstatējusi kārtējās nepilnības sanatorijas "Ķemeri" restaurācijā. Tā kā apsardze 4.oktobrī VKPAI pārstāvjus sanatorijas teritorijā neielaida, valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa - Ķemeru viesnīcas - apsekošana šoreiz notika, iesaistot Pašvaldības policiju.

Apsekošanas laikā inspicēti vēsturiskie interjeri - mākslas pieminekļi. Konstatēts, ka pašlaik darbi objektā nenotiek. Bažas VKPAI pārstāvjiem radījis paaugstinātais mitruma līmenis telpās, jo tās netiek apsildītas, līdz ar to netiek nodrošināts kultūras pieminekļu saglabāšanai nepieciešamais vienmērīgais mikroklimats.

Veiktie restaurācijas darbi vietām veikti pavirši un nekvalitatīvi, to veikšanas secība nav skaidra. Jāveic ekspertīze, lai izvērtētu veikto restaurācijas darbu atbilstību pieminekļu aizsardzības prasībām, norāda VKPAI.

"Ominasis Latvia" pārstāvji informējuši, ka risināšot apkures jautājumus.

LETA jau ziņoja, ka auditoru kompānija SIA "Eiroeksperts" ir pabeigusi novērtējumu līdz šim sanatorijas "Ķemeri" rekonstrukcijā veiktajām investīcijām, tomēr secinājumi tiks publiskoti tikai pēc tam, kad ar vērtējumu būs iepazinusies Privatizācijas aģentūras (PA) padome.

Kā aģentūru LETA informēja PA sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Frīdenšteina-Brīdiņa, "Eiroeksperta" sagatavotais ziņojums ir nosūtīts PA padomei, kas ar to iepazīsies nākamajā sēdē, pēc kuras arī varētu tikt pieņemti kādi lēmumi.

Kamēr ar ziņojumu nav iepazinusies PA padome, sīkāka informācija atklāta netiek.

Jau ziņots, ka šā gada 19.februārī beidzās iepriekš noteiktais termiņš, līdz kuram "Ominasis Latvia" sanatorijā "Ķemeri" bija jāiegulda desmit miljoni latu. Iepriekš lēsts, ka sanatorijas atjaunošanā esot ieguldīti aptuveni pieci miljoni latu.

Lai apzinātu patiesos ieguldījumus sanatorijas rekonstrukcijā, tika noslēgts līgums ar "Eiroekspertu".

Kā informēja Frīdenšteina-Brīdiņa, PA ir informēta par rekonstrukcijas darbu apstāšanos sanatorijā un rūpīgi sekos līdzi notikumu attīstībai.

Iepriekš vairākkārt "Ominasis Latvia" pārcēla termiņu, kurā varētu pabeigt "Ķemeru" rekonstrukciju. Solīts, ka sanatorijas ēka tiks atjaunota līdz 2004.gada beigām, bet poliklīnika - līdz 2005.gada pavasarim. Vēlāk par rekonstrukcijas beigu termiņu noteikts 2005.gada 30.jūnijs.

Sanatorijas privatizācijas noteikumi paredz, ka desmit gadus no "Ķemeru" ēkas nodošanas ekspluatācijā jāsaglabā objekta darbības profils - kūrorta ārstnieciski profilaktiskā darbība, rehabilitācija, medicīniskie un atpūtas pakalpojumi.

2004.gada pavasarī noslēgts līgums ar ekskluzīvo viesnīcu firmu "Kempinski" par sanatorijas "Ķemeri" turpmāko apsaimniekošanu.

SIA "Ominasis Latvia" īpašnieks ir SIA "Sanlat", kura 100% pieder Saūda Arābijas iedzīvotājam Omāram Saleham Alhamdi.

Pēdējās ziņas

2007-12-17 Uzdāvini Ziemassvētkos Liepāju
2007-12-17 Ziemassvētku albums "Ziemas vakars snieg"
2007-12-17 Jūrmalā apbalvo labākos sportistus
2007-12-17 Jūrmalā viesojās Izraēlas izpilddirektoru delegācija
2007-12-17 Top Cēsu viduslaiku pils makets
2007-12-17 Gulbenes-Alūksnes bānītī piedāvā braucienus "uz tumsas valstību"
2007-12-17 Koka celiņu posmu, solu un atkritumu urnu uzstādīšana Jūrmalas pašvaldībai izmaksās Ls 54 870
2007-12-17 Ventspils slēpošanas kalnā sāk pūst sniegu
2007-12-17 "Tallink" pārvadājumos uz Latviju sasniegts 51,5% pieaugums

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski