Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ziemassvētku koncerti "Ziemas vakars snieg"

2007-12-10

Rīgas Doma zēnu koris un zvaigžņots instrumentālais ansamblis diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī daudzas Latvijas mūzikas zvaigznes 22., 23. un 25. decembrī Ķīpsalas hallē aicina izbaudīt kopīgu Ziemassvētku sajūtu klasiskās un modernās mūzikas apvienotā priekšnesumā “Ziemas vakars snieg”.

Noskaņu burvība
“Gaišs vakars, mūzika, kurā spēlējās sniegpārslas, Ziemassvētku smarža, mīļie cilvēki, labestība un miers visapkārt - “Ziemas vakars snieg”. Tā ir noskaņu burvība, kuru mēs visi kopā varēsim izbaudīt trīs koncertos Ķīpsalā,” stāsta koncertu mākslinieciskais vadītājs un režisors Ingus Ulmanis.
Ziemassvētku sajūta dzīvo sirdī un Ķīpsalas hallē
Kā pastāstīja Ingus, “Citus gadus Ziemassvētku koncertus rīkojām baznīcās. Baznīcām ir īpaša aura, taču diemžēl nav tik daudz vietas, cik daudz ir gribētāju, tādēļ nolēmām koncertus rīkot Ķīpsalas hallē, tādējādi rodot iespēju uzstāties arī daudz vairāk mūziķiem. Cilvēki man jautā, kā mēs spēsim radīt Ziemassvētku sajūtu Ķīpsalas hallē? Atbilde ir pavisam vienkārša – Dievs nedzīvo baznīcā, tāpat arī Ziemassvētki. Ziemassvētku sajūta ir mūsu sirdīs un mēs dalīsimies ar to, līdz tā būs visiem, kas atnāks.

Pat ja ārā nesnigs
Koncerta organizatori ir parūpējušies par Ķīpsalas halles īpašu vizuālo iekārtojumu, solot baltus, garšīgus un smaržīgus koncertus, kā arī vēloties paturēt noslēpumā dažus patīkamus pārsteigumus.

Koncerts visai ģimenei
Ingus Ulmanis uz koncertiem aicina nākt ģimenēm kopā ar draugiem. “Ziemassvētku mūzika ir brīnišķīga, jo tā ir priekš visiem, tā sniedz garīgo baudījumu jebkuram vecumam un dzimumam!”.

Andris Ērglis dalīs prieku un mīlestību
“Ikdienā mēs visi kaut kur skrienam, cīnāmies, esam aizņemti ar panākumu kalšanu un laimes meklējumiem un bieži vien par maz uzmanības veltam saviem mīļajiem. Man Ziemassvētki pirmām kārtām ir laiks, kad būt kopā ar savu ģimeni, jo no ģimenes es saņemu lielāko prieku un mīlestību. No savas ģimenes es uzlādējos un esmu gatavs dalīties savā Ziemassvētku sajūtā arī ar citiem cilvēkiem. Tāpēc aicinu visus nākt uz Ziemassvētku koncertiem “Ziemas vakars snieg”, jo esmu pārliecināts, ka Ziemassvētku siltumu sajutīs ikviens. Ziemassvētkos mēs visi būsim viena liela ģimene,” sola dziedātājs Andris Ērglis.

Mūzikas gaisma
Koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas no mūzikas izdevniecības “Platforma Records” izdotā jaunā Ziemassvētku albūma, bet otrās daļas pamatā būs Ziemassvētku melodijas no iepriekšējos gados izdotām izlasēm. Tā ir latviešu komponistu Ziemassvētku orģinālmūzika, dziesmas, kuras jau kļuvušas par latviešu tautas dziedātām katros Ziemassvētkos. Koncerta noslēgumā skanēs “Klusa nakts, svēta nakts”, kad visi koncerta dalībnieki kopā vienotā melodijā klausītāju sirdīs ielies Ziemassvētku mūzikas gaismu.

Ingus Ulmanis arī zināja pastāstīt, ka “šis ir jau ceturtais Ziemassvētku albums, kuru veidojām kopā ar Gintu Solu. Mēs saņēmām daudzas pateicības un labu vēlējumus, kas radīja mūsos prieku un vēlmi turpināt Ziemassvētkos cilvēkiem dāvāt to īpašo siltuma un kopības sajūtu.”

Ziemassvētku koncertos dziedās Kristīne Zadovska, Ingus Pētersons, Andris Ērglis, Ingus Ulmanis un Paula Ķiete, piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris un instrumentālais ansamblis diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kura sastāvā spēlēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi. Koncertos piedalīsies arī Gints Sola, Raimonds Ozols, Aigars Voitišķis, Emīls Zilberts, Anrijs Grīnbergs, Kaspars Tobis, Ivo Krūskops, Dita Krenberga, kā arī citi Latvijā labi pazīstami mūziķi.

Ziemassvētku koncertus “Ziemas vakars snieg” piedāvā “Platforma Records” un “BT1 Music”.

Biļetes var iegādāties Ķīpsalas hallē un “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Biļešu sākumcena: Ls 6–25.

Kas ir Ziemassvētki latviešiem?
Ziemassvētki ir Dieva svētki, jo tumsa atkāpjas un gaisma nāk.
Visa daba ir gaismas nojautu apņemta un cilvēks to starpā.
Visas izdarības, kas notiek Ziemassvētku laikā, ir Saules, gaismas un Dieva turēšanai un daudzināšanai par godu.
Tādas izdarības kā bluķa vilkšana ir simboliskas un satur lielu jēgu – nolikt malā visu, kas vecā gadā bijis ļauns, lai var iet gaismas ceļu nākamā gadā.
Tā cilvēks kļuva gaismai rada un viss notika ar dievpalīgu.

Pēdējās ziņas

2007-12-10 Liepājnieki atkal saņem balvas tūrismā
2007-12-10 Alūksnē nedēļas nogalē notiks septītais starptautiskais džudo turnīrs
2007-12-10 Keramikas izstāde "Svečturis Latgales keramikā"
2007-12-10 Lidosta "Rīga" sagaidīs 3 000 000.pasažieri
2007-12-10 "Iberia" apsver iespēju sākt darbību lidostā "Rīga"
2007-12-10 Notiks akcijas "Apceļosim Latvijas pilis!" noslēguma pasākums
2007-12-10 Par gada cilvēku tūrismā atzīst "Air Tour" izpilddirektoru
2007-12-10 Nākamgad varētu tikt atklāts tiešais avioreiss uz Tokiju
2007-12-10 Latvijas jūras un sauszemes robežas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski