Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Nosaukti Rīgas Krievu teātra pārbūves risinājumu ideju konkursa uzvarētāji

2007-11-29

"Esam gandarīti par sasniegto rezultātu un šobrīd svarīgi turpināt tehniskā projekta izstrādi, ievērojot nosprausto laika grafiku, lai 2009.gada maijā teātrī varētu sākties remontdarbi,"  saka konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājs un Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Konkursa mērķis bija saņemt pilsētbūvnieciski un arhitektoniski augstvērtīgu risinājumu projekta skices stadijā. Konkursā varēja piedalīties ne tikai sertificēti arhitekti un projektēšanas biroji, bet arī arhitektūras un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Kopā konkursam kvalificējās 7 darbi.

Jaunais teātra telpu plānojums un nepieciešamība izvietot modernas tehnoloģiskās iekārtas paredz nojaukt teātra skatuves torni virs Kalēju ielas un izbūvēt jaunu divstāvu būvapjomu esošā jumta daļā, vienlaikus atverot aizmūrētos logus fasādes otrajā stāvā un no jauna izveidojot teātra ēkas aizmugurējo daļu.

Pirmās vietas ieguvējs - arhitektu birojs ARTEKS ar devīzi TT12 saņems godalgu 3 000 Ls apmērā, bet otrās vietas ieguvējs arhitekts Ilmārs Kauliņš ar devīzi SATUP –1 000 Ls. Žūrija piešķīra arī divas veicināšanas balvas  -  arhitektēm Ludmilai Potapovai un Laimai Baltiņai ar līdzautoriem ar devīzi 2904 un SIA INSAME ar devīzi relativitāte, katru 500 Ls apmērā.
Konkursu organizēja projektēšanas birojs SIA Graf X, kas ir tehniskā projekta izstrādātājs.

Konkursam iesniegto piedāvājumu vērtējumu veica žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs bija Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks, priekšsēdētāja vietnieks – Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, žūrijas komisijas sastāvā darbojās  – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals, Īpašuma departamenta direktora p.i. Oļegs Burovs, Pilsētas attīstības departamenta Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītājs Andis Cinis, Būvvaldes vadītāja vietniece, Arhitektūras nodaļas vadītāja Marika Treija, Būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Arhitektūras un mākslas daļas vadītājs Jānis Zilgalvis, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Dainis Bērziņš un projektēšanas biroja SIA Graf X valdes priekšsēdētāja, arhitekte Ruta Krūzkopa.

Pēdējās ziņas

2007-11-29 "Lielā Jēkaba" balvu saņem arī liepājnieki
2007-11-29 Paziņos rezultātus arhitektu konkursam Rīgas Krievu teātra pārbūvei
2007-11-29 "Lielais Jēkabs 2007" rezultāti
2007-11-29 Rīgas slidotava Esplanādē sāks darboties 29. novembrī
2007-11-29 airBaltic nodalīs maksu par bagāžu no aviobiļetes cenas
2007-11-29 Akmens tilta izgaismošanas pasākumā Rīgas dome informēs par pilsētas izgreznošanu uz Ziemassvētkiem
2007-11-29 Ziemassvētku ieskandināšana kopā ar SANTA KLAUSU no Lapzemes
2007-11-29 Mākslas galerija "Māja" pārtop par mākslas galeriju "Promenade"
2007-11-29 SIA "LATVIA TOURS" pārņem World Travel Service ceļojumu biroju Rīgā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski