Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Atpūta, hobiji

Ūdenstūrisma sacensībām Amata – 55!

Šogad ūdenstūrisma sacensības Amata svin 55 gadu jubileja. Pirmās ūdens slaloma sacensības Amatas upē norisinājās 1964. gadā, kurās piedalījās ap 50 braucēju. Ūdens slaloma sacensībās “Amata”  savu kulmināciju piedzīvoja 1969. gadā, kad sacensībās piedalījās jau ap 1500 braucēju un ap 20000 skatītāju. Pēc šīm sacensībām VDK (tautā sauktā Čeka) “Amatas” sacensības aizliedza. 

Septiņdesmitajos gados sacensībās startēja ap 200 ekipāžām. Ūdenstūrisma sekcijas pamatā bija bāzētas gan lielajās fabrikās (VEF, ALFA utt.), gan mācību iestādēs (LVU, RPI,LLA). Deviņdesmitajos šī sistēma sabruka un pamazām sāka veidoties uz dažādu entuziastu veidotu tūrisma klubu bāzes. Laika gaitā mainījies gan ekipējums, gan sacensības, bet tomēr tās ir saglabājušās 55 gadu ilgā posmā. 
Šogad ūdenstūrisma sacensības “Amata 55”  notiks 6.,7. aprīlī pie Zvārtes ieža. Pirmajā dienā startēs sprinta un garā slaloma distanču dalībnieki, ja būs atsaucība, tad norisināsies arī retro brauciens. Otrajā dienā  plānoti komandu starti. 
 
Sacensībās var piedalīties jebkurš interesents, kurš apzinās savas spējas patstāvīgi veikt distanci un sasniedzis 12 gadu vecumu. Dalībniekiem līdz 16 gadu vecumam jāuzrāda vecāku atļauja piedalīties sacensībās, vai jābūt atbildīgai personai sacensībās.
 
Atkarībā no ūdens līmeņa vai nelabvēlīgiem laika apstākļiem, var tikt veiktas izmaiņas sacensību nolikumā un programmā. Par izmaiņām komandu pārstāvji tiks informēti.
 
“Amata 55” ietvaros Amatas novada pašvaldība aicina uz semināru“Amatas vilinājums vakar, šodien un rīt”, kas notiks š.g. 14. aprīlī plkst. 11.00 Drabešu tautas namā “Ausmas” (Amatas nov., Drabešu pag.).  
 
Seminārā tiks apspriestas tēmas par drošību upē, laivošanas atļaujām, dabas aizsardzību, ekstrēmo laivošanu, privātīpašumu attiecībām uz upes. Uzzināsim, kas kopīgs Amatai ar Grand Canyon upi Colorado.  Noskaidrosim kādām aktivitātēm šodien izmantojam Amatas upi un ko varam paveikt, lai nākotnē uzlabotu Amatas upes pieejamību un aktīvā tūrisma iespējas. Atskatīsimies uz ūdenstūrisma “Amata” sacensībām toreiz un tagad. 
 
Seminārā meklēsim atbildes uz tādiem jautājumiem kā uzlabot upes pieejamību mainīga ūdens līmeņa situācijā un vasarā. Vai mūsdienu aprīkojums un tehnoloģijas to palīdz izdarīt?
 
Seminārā ar savu stāstījumu, pieredzi un ieteikumiem dalīsies Guna Daugule, Raimonds Dombrovskis, Jānis Briška, Edijs Dukurs un Egons Garklāvs. 
Semināra laikā būs iespēja apskatīt laivotāju sarūpēto eksponātu un vēsturisku fotogrāfiju izstādi. Seminārs ir bez maksas. 
 
 
 
Guna Daugule
TK „Bebri” pārstāve, sacensību organizatore
Mob. tel.: +371 29431320
E-pasts: guna@gid.lv
 
 
uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski