Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Atpūta, hobiji

Ieteikumi nūjot gribētājiem


Latvijā patlaban ir ap 8000 nūjotāju, liecina Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA, www.sportsvisiem.lv), kas sagatavo nūjošanas speciālistus - gidus un instruktorus.

Nūjošanas instruktors un mājaslapas www.nujotajiem.lv (krieviski – palki.lv) redaktors Roberts Radičuks turpinājumā stāsta par dažiem būtiskiem nūjošanas aspektiem.

Nūjas
Būtiski ir iegādāties kvalitatīvas nūjas, kuras būs izturīgas, kā arī kurām būs vieglāk iegādāties rezerves detaļas. Pēc instruktora sacītā, lētas nūjas parasti nav kvalitatīvas un labas nūjošanas nūjas maksā, sākot no aptuveni 19 latiem.

Radičuks arī uzskata, ka pirmo reizi ir svarīgi nūjošanu mēgīnāt instruktora pavadībā, jo tad var izmēģināt dažādas nūjas, atrodot atbilstošo to garumu, kā arī iepazīt vingrojumus, uzzināt par dažādiem nūjošanas pasākumiem.

Nūjošanas virsma
Vairumam cilvēku patīk nūjot pludmalē un pa meža takām, jo uz mīkstiem segumiem nūjas asais gals labi turas un arī kājām ir patīkamāks mīkstāks segums. Tiem, kuriem jāuzmana potītes un negribas uzkāpt uz čiekuriem vai koku saknēm, labāk patīk asfalts. Uz mīksta seguma pieaug slodze, tāpēc uz asfelta ir vieglāk veikt garākus attālumus, turklāt asfalts ir piemērots arī ātrai nūjošanai.

Nūjošanas ekipējums
Nūjošanas ekipējuma minimums ir nūjas un ērti, nūjošanai atbilstoši apavi. Apaviem zoles papēža daļai jābūt ērtai iešanai, jo pie zemes pirmā pieskaras papēža daļa, un jābūt gana daudz vietai kāju pirkstiem.

Nūjošana ir brīvdabas aktivitāte svaigā gaisā, tāpēc jāsagatavojas gan izvēlētajam maršrutam un virsmai, gan laika apstākļiem. Tāpēc apģērbs un apavi nedrīkst traucēt gūt kustību prieku.

Nūjošanas ieguvumi
Pēc Roberta Radičuka sacītā, jaunas atziņas rodoties nepārtraukti. Piemēram, nūjošanu var skatīt kā papildmetodi sportistu treniņu plānā, kā kā nepieciešamību, kā domubiedru klubu, kā nodarbi sabiedrības integrācijai, meditācijai utml. Arī veselības ministrs Juris Bārzdiņš nūjošanu redzot kā iespēju būt kopā ar ģimeni un sportisku pastaigu. Rakstnieks Paulu Koelju nūjošanu skata kā meditāciju.

Ieteikumi
Tiem, kas vēlas pamēģināt nūjošanu, instruktors iesaka sākt domubiedru grupā, tas ir, kopīgā treniņā, kur ir iespēja pamēģināt nūjas, atklāt jaunas, nūjošanai piemēraotas vietas. Ja cilvēkam ir interese par nūjošanu specifiskiem mērķiem, piemēram, rehabilitācijai, astmas pacientiem, vājredzīgajiem, spoertista līmenī uc, tad ir iespējams atrast arī instruktorus, kuri strādā šai līmenī.

 

Ilze Mežniece

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski