Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Atpūta, hobiji

Šlokenbekas aplis

Atrašanās vieta
Smārdes pagasts, Engures novads, pie Valguma ezera. Velo maršruta sākums un beigas ir atpūtas centrā „Valguma pasaule”.
GPS koordinātes: N 56,99000° / E 23,31540°

Apraksts
Šīs takas apmeklētājiem ir iespēja apbrīnot gan dabas, gan cilvēka radīto. Cauri mežiem velotaka jūs aizvedīs pie Šlokenbekas muižas, kur būsiet laipni gaidīts gan Latvijas ceļu muzejā, gan Muižas kalna ratnīcā. Visi, kas nenobīsies no nelielajām grūtībām takas sākumā, tiks bagātīgi atalgoti, mērojot ceļu caur saulainiem mežiem gar Slocenes upi. Iesakām uz brīdi apstāties un uzmanīgi pavērot upes ieleju – mežonīgā upīte un mitrās pļavas otrā krastā ir vērtīgas dabas teritorijas, kurās mājo arī aizsargājami augi un dzīvnieki.

Apskates objekti maršrutā
Šlokenbekas muiža, kas ir vienīgais saglabājies nocietinātās muižas paraugs Latvijā. Muižā ir izveidots Latvijas ceļu muzejs, kurā apskatīt var arī Muižas kalna ratnīcu.


Slocenes upe.
Slocene. Foto: A.Priede

Pārvietošanās veids
Ar velosipēdu. Ja savu velosipēdu nav, tos iespējams iznomāt atpūtas centrā „Valguma pasaule”.
Maršrutu iespējams izbraukt arī ar auto.

Apskatei nepieciešamais laiks
Braukšanai – 1 h 30 min

Garums
17 km
Piemērotākais maršruta apmeklējuma laiks
Pavasaris, vasara, rudens.

Maksa
Bezmaksas. Maksa tiek piemērota par automašīnas novietošanu stāvlaukumā (1 Ls/par mašīnu) atpūtas centrā „Valguma pasaule”.

Atvērts

Pieejams visu gadu.

Veids
Lokveida. Maršruta sākums un beigas ir atpūtas centrā „Valguma pasaule”.

Apvidus
Mežs, pļavas, apdzīvota teritorija

Grūtību pakāpe
Vidēja – vienā maršruta posmā ceļa segums var būt nelīdzens.

Segums

Puse no maršruta iet pa asfaltētu ceļu, otra puse – pa meža ceļu. Stipra lietus un pavasara plūdu laikā meža ceļš var būt grūti izbraucams.

Labiekārtojums
Velo maršrutā īpašu labiekārtojumu nav.

Atpūtas centra „Valguma pasaule” teritorijā pieejamas ugunskura un piknika vietas, telšu vietas, sausās un slapjās tualetes, nakšņošanas un ēdināšanas iespējas, kā arī nūju, velosipēdu un laivu noma.

Marķējums
Maršruts ir marķēts ar norādēm. Tās zilas norādes zīmes ar baltām bultiņām braukšanas virzienā, kas ir novietotas uz zemē ieraktiem stabiem. Pieejams arī buklets ar karti un maršrutu objektu aprakstiem.

Nokļūšana

No Rīgas ar auto pa Ventspils (A10) šoseju līdz pagriezienam uz Smārdi, pagriezienā pa labi. Izbraukt cauri Smārdei, pāri dzelzceļam. Pēc Smārdes nobraukt ~3 km, līdz ceļa labajā pusē būs norāde pa labi uz „Valguma pasauli”;

No Rīgas ar auto pa Talsu (P128) šoseju līdz pagriezienam uz Šlokenbeku (pirms Klapkalnciema), pagriezienā pa kreisi. Braukt taisni līdz pagriezienam uz Smārdi, pagriezienā pa kreisi. Tālāk braukt līdz norādei ceļa kreisajā pusē uz „Valguma pasauli”;

No Rīgas ar vilcienu Rīga–Ķemeri–Tukums līdz stacijai Smārde. Izbraucot pa labi uz lielā ceļa, pagriezties pa kreisi un tad brauciet 4 km līdz norādei uz „Valguma pasauli”.

Uzturēšanās noteikumi
Maršruta posmā, kas iet pa asfaltētu ceļu, braukt pa ceļa labo pusi. Mežā braukt pa tam paredzēto ceļu. Ja vēja ātrums lielāks par 5 m/s, jāuzmanās no krītošiem zariem.

Pakalpojumi
Pieejami gida pakalpojumi, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Atpūtas centā „Valguma pasaule” pieejamas arī naktsmītnes, telšu un piknika vietas, nūju, velosipēdu, laivu un katamarānu noma, sporta laukumi, konferenču telpas un pirts ar koka baļļu.

Restorāns atvērts katru dienu no plkst. 10-22.
Sīkāka informācija pa tālruni 63181222 vai www.valgumapasaule.lv.

Apsaimniekotājs
Velo maršrutu, sadarbībā ar ĶNP, izveidoja un par to rūpējas SIA „Valguma pasaule”, tālr.: 63181222, e-pasts: info@valgumapasaule.lv
__________
Uzmanību!
Atsevišķas ziņas par velomaršrutu laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību par šo taku, lūgums, sazināties ar tās apsaimniekotāju.

 
Avots: www.daba.gov.lv

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski